حل جدول سبب بهبود عملکرد مغز می شود

حل جدول سبب بهبود عملکرد مغز می شود
محققان دانشگاه اکستر و آکادمی کالج لندن با تحقیق روی ۱۹ هزار نفر دریافتند که حل جدول کلمات متقاطع و جدول اعداد، عملکرد مغز را در بزرگسالان بهبود می‌بخشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری و به نقل از یورونیوز، محققان در مطالعه علمی دریافتند که عملکرد مغز بزرگسالانی که بطور پیوسته جدول حل می‌کنند از همسالان آنها بهتر است.

بررسی آزمایش‌های شناختی عملکرد مغز نشان داد که مغز این افراد در حوزه‌های استدلال و توجه، حدود ۱۰ سال جوانتر است. همچنین عملکرد مغز آنها در حوزه حافظه نیز ۸ سال جوانتر از همسالان آنها بود.

دکتر آن کوربت، سرپرست این مطالعه گفت: حل جدول، طیف وسیعی از عملکرد مغز بزرگسالان را بهبود می‌بخشد بنابراین عملکرد مغز افرادی که بطور مرتب مشغول حل کردن جدول اعداد و کلمات هستند بسیار خوب است.

وی در ادامه افزود: البته ما هنوز مطمئن نیستیم که حل جدول بتواند زوال عقل و الزایمر را کاهش دهد اما نتایج این تحقیق و تحقیقات مشابه نشان می‌دهد که استفادۀ منظم از مغز برای انجام دادن کارهای فکری از جمله حل جدول، کمک می‌کند تا مغز انسان برای مدت طولانی‌تری بهتر کار کند.

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۳
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۴۰
کد خبر : ۱۰,۵۲۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید