رکوردی جدید برای سالمندان بالای ۱۰۰ سال در روسیه

رکوردی جدید برای سالمندان بالای ۱۰۰ سال در روسیه
طبق اطلاعات اداره آمار روسیه، تعداد افراد دارای سن 100 سال و بالاتر در این کشور به بیش از 20 هزار نفر رسیده که این رقم طی هشت سال گذشته دارای رشدی متوالی بوده و سه برابر افزایش داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از خبرگزاری تسنیم، مطابق اطلاعات اداره آمار و ارقام روسیه، بیش از 20 هزار نفر از مردم این کشور در ماه ژانویه سال 2019 به سن 100 و بالاتر از آن رسیده‌اند.

براساس اطلاعاتی که در روزنامه «ایزوستیا» بدست آمده، مشخص شده است که در روسیه رکورد جدیدی در زمینه تعداد افراد بالای 100 سال به ثبت رسیده است.

اداره آمار و ارقام روسیه همچنین اعلام کرد که در ماه ژانویه سال 2019 در این کشور تعداد 20 هزار و 580 نفر از شهروندان روسی سنی بالاتر از 100 سال داشته‌اند. این رقم در مقایسه با سال 2017، حدود 17درصد افزایش نشان می‌دهد. براین اساس، تعداد افرادی که در روسیه سن 100 سالگی را پشت سر گذاشته‌اند، طی هشت سال گذشته به طور متوالی در حال رشد بوده و در این مدت تقریباً سه برابر شده است.

این اطلاعات آماری همچنین نشان می دهد که اکثریت شهروندان سالمند روسی که بیشتر از 100 سال سن دارند، زن هستند و تقریباً 70 درصد افراد مسن بالای صد سال در روسیه (یعنی حدود 15 هزار نفر از آنان) را تشکیل می دهند.

رشد تعداد سالمندان بالای صد سال در روسیه علاوه بر بهبود نسبی شرایط زندگی، در نتیجه تغییر روش‌های محاسبه جمعیت در این کشور بوده است.

"سرگئی شولگین" معاون مرکز جمعیت شناسی و سرمایه انسانی روسیه در این زمینه یادآور شد: طی چند سال اخیر دقیق‌ترین داده‌ها در نتیجه سرشماری جمعیت روسیه به دست آمده است. از سال 2011 رشد ثابتی در رسیدن شهروندان روس به سن بالای صد سال به ثبت رسیده و این مسئله طی چند سال گذشته به صورت پایدار ادامه داشته است.

۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۸
کد خبر : ۱۱,۰۸۷

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید