رونمایی از تندیس استاد «حسین محجوبی»

رونمایی از تندیس استاد «حسین محجوبی»
مراسم رونمایی از تندیس استاد «حسین محجوبی» از بازنشستگان فرهیخته و هنرمند صندوق بازنشستگی کشوری و جشن امضای کتاب «روزگار محجوب»، به مناسبت چهل و پنجمین سال تاسیس خانه محجوبی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از هنرآنلاین، مراسم رونمایی از تندیس استاد «حسین محجوبی» و جشن امضای کتاب «روزگار محجوب» با حضور هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمع کثیری از هنرمندان و علاقه‌مندان به مناسبت چهل و پنجمین سال تاسیس خانه محجوبی و با یاد همسر این هنرمند در خانه محجوبی برگزار شد. در این رویداد ضمن پرده‌برداری از تندیس استاد محجوبی که توسط هنرمند مجسمه‌ساز «علیرضا آسانلو» خلق شده بود؛ کتاب روزگار محجوب نوشته «امیر سقراطی» نیز رونمایی شد.

کتاب روزگار محجوب شامل روزشمار زندگی حسین محجوبی و مجموعه مقالات این هنرمند است که در ۱۲۸ صفحه منتشر شده است. امیر سقراطی هنرمند و پژوهشگر هنری کار پژوهش و تدوین این کتاب را انجام داده و مدیر اجرایی آن نیز بر عهده سعید محجوبی بوده است.
همچنین علیرضا آسانلو در این مراسم، تندیسی از حسین محجوبی را رونمایی کرد که این اثر هنری از جنس برنزی با حال و هوا و میمیک صورت و دست استاد محجوبی همگام بود. این هنرمند پیش از این نیز تندیس‌هایی از ملک‌الشعرای بهار، عزت‌الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مرتضی ممیز، جلیل شهناز، پروفسور رضا، پروفسور گنجی، عباس کیارستمی، سلمان هراتی و ضیاءالدین امامی و... را خلق کرده که در اماکن فرهنگی، هنری و دانشگاهی نصب شده‌اند.
گفتنی است، این مراسم با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی چون یدالله کابلی ، احمد مسجد جامعی، شهلا حبیبی، حسینعلی ذابحی، رضا نامی، مجید رجبی معمار، خسرو سینایی، طاها بهبهانی و... به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس خانه محجوبی برگزار شد.
آثار نقاشی استاد حسین محجوبی هنرمند پیشکسوت و نقاش بزرگ کشورمان در ایران و جهان شناخته شده هستند. از دیگر کارهای ماندگار او می توان به طراحی پارک ساعی تهران در سال ۱۳۴۲ و نظارت بر اجرای ساخت پارک‌های ملت و نیاوران در سال‌های بعد اشاره کرد.
گفتگو با استاد محجوبی را در پورتال پایش ببینید:
۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۷
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۳
کد خبر : ۱۱,۳۶۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید