تعهد کشورهای بریکس برای توسعه حمایت های اجتماعی پایدار

تعهد کشورهای بریکس برای توسعه حمایت های اجتماعی پایدار
با تصویب تعهدات وزیران کشورهای بریکس (برزیل، فدراسیون روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) برای حمایت اجتماعی پایدار در هفته حمایت اجتماعی، گامی مهم در جهت توسعه همکاری های اجتماعی در سطح جهان برداشته شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری و به نقل از اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA)، همکاری کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی ملقب به بریکس در جهت توسعه حمایت های اجتماعی پایدار در سطح جهان، توسط ایسا (ISSA) و سازمان بین المللی کار (ILO) پشتیبانی می شود. این تعهدات در کنفرانس "سطوح عالی کشورهای BRICS برای دستیابی به حمایت های اجتماعی" که 25- 26 نوامبر 2019 در ژنو سوئیس برگزار شد، توسط لئوناردو رولی دبیرکل سازمان تأمین اجتماعی برزیل و نماینده کشورهای بریکس اعلام شد.
مارسلو آبیرامیا کاتانو دبیرکل اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA) از مقامات تأمین اجتماعی کشورهای بریکس و رهبران سازمان بین المللی کار به دلیل مشارکت آنها در این رویداد تاریخی قدردانی کرد.
گفتنی است که این سند از پیشرفت های تأمین اجتماعی کشورهای بریکس که نماینده بیش از 40 درصد جمعیت جهان هستند، پشتیبانی می کند.
"انجام اقدام مناسب برای ارتقاء بیمه های اجتماعی و اشتغال برای تضمین حمایت اجتماعی جهانیِ باکفایت و پایدار"، "اتخاذ تصمیم برای انتقال مزایای تأمین اجتماعی ازطریق انعقاد قراردادهای تأمین اجتماعی در کشورهای بریکس"، "ترویج و اجرای برنامه های بیمه ای و غیربیمه ای تأمین اجتماعی برای دستیابی به دامنه پوشش تأمین اجتماعی پایدار برای تمامی افراد" و "تصمیم گیری برای ایجاد نظام های تأمین اجتماعی فراگیر با رعایت استانداردهای سازمان بین المللی کار در حوزه تامین اجتماعی مانند مقاوله نامه شماره 102 و توصیه نامه شماره 202 و همچنین رعایت دستورالعمل های اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA) برای ادارات تأمین اجتماعی"، از جمله نکات اصلی این تعهد به شمار می روند.
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۱۸
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۴۴
کد خبر : ۱۱,۷۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید