گزارش وزیر رفاه از وضعیت صندوق‌های بازنشستگی و همسان‌سازی حقوق

گزارش وزیر رفاه از وضعیت صندوق‌های بازنشستگی و همسان‌سازی حقوق
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از حضور وزیر کار در جلسه این کمیسیون خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از خانه ملت، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به نشست عصر دیروز (سه‌شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آقای شریعتمداری که به همراه معاونانش در این جلسه حضور یافته بود، گزارش عملکرد و اقدامات بعمل آمده در راستای وظایف وزارتخانه با محوریت گزارش وضعیت اشتغال کشور، عملکرد وزارتخانه در حوزه‌های صندوق‌های بازنشستگی، فروش سهام شستا و سازمان هدفمندی یارانه‌ها را ارائه کرد.
وی با اشاره به طرح دیدگاه‌های نمایندگان در این جلسه یادآور شد: تعامل خوبی به ویژه در بحث تامین اجتماعی صورت گرفت و مطالب مهمی در بحث ایجاد اشتغال، وام حمایت از مشاغل آسیب دیده در کرونا، بیمه کاری و ... مطرح شد.
حمیدرضا حاجی بابایی، رییس کمیسیون برنامه و بوجه، هم دراین‌باره به خبرگزاری ایسنا گفت: اجرایی کردن قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بر اساس قانون برنامه ششم توسعه از مطالباتی بود که در این جلسه با آقای شریعتمداری مطرح شد.
حاجی بابایی با بیان اینکه «تامین منابع مالی برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین، بدهی‌ دولت به سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت پیش بینی شده»، یادآور شد: در صورتی که این منابع از سرمایه های تامین اجتماعی است، دولت باید منبع اعتباری جدیدی را پیش بینی کند، متاسفانه این رویکرد فاصله حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی را افزایش داده است.
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۰۰
کد خبر : ۱۳,۰۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید