بازپس‌گیری یک ملک صندوق در فرشته تهران/ با راه‌اندازی "سامانه جامع املاک" از دارایی‌های بازنشستگان دفاع می‌کنیم

بازپس‌گیری یک ملک صندوق در فرشته تهران/ با راه‌اندازی "سامانه جامع املاک" از دارایی‌های بازنشستگان دفاع می‌کنیم
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: با راه‌اندازی "سامانه جامع املاک" جلوی سوءاستفاده از دارایی بازنشستگان را خواهیم گرفت
اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در صفحه اینستاگرام خود با انتشار فیلمی از ملک خیابان فرشته تهران نوشت: فیلمی که ملاحظه می‌فرمایید، ملک گران‌قیمتی در خیابان فرشته تهران، متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است که معلوم نیست چرا و چگونه از ده سال پیش توسط افراد خاص (و ظاهرا با نفوذ) تصاحب شده و متاسفانه پی‌گیری‌ها برای بازپس‌گیری آن به نتیجه نرسیده بود.
وی افزود: به هرحال با پیگیری‌های حقوقی، موفق شدیم در روزهای اخیر این ملک را پس بگیریم. آن گونه که همکارانم اطلاع دادند، متصرفین در تمام این سال‌ها نه فقط اجاره بها نپرداخته بودند، بلکه ادعاب مالکیت نیز می‌کردند و هنگام اجرای حکم تخلیه، به‌رغم حضور نماینده محترم دادستان، مأمور اجرای حکم و‌ عوامل نیروی انتظامی، مقاومت فیزیکی نشان داده‌اند.
افتخاری تصریح کرد: این نمونه‌ای از فسادها یا کاهلی‌هایی است که بازنشستگان عزیز از آن گلایه‌مندند و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه نوشت: اما این چاره‌جویی نباید به صورت شعاری یا در چارچوب اقدامات مقطعی و موردی باشد، بلکه باید به صورت سیستمی و پایدار انجام شود.
وی اعلام کرد: به همین منظور، از چند ماه پیش «سامانه جامع املاک» را با هدف سامان دادن به عملکرد املاک متعلق به صندوق و شرکت‌های تابعه راه‌اندازی کردیم.
بنابر توضیحات افتخاری؛ در این سامانه، اطلاعاتی همچون نوع ملک، نوع تصرف آن، جانمایی، کاربری، چگونگی بهره‌برداری و سایر اطلاعات مرتبط با املاک متعلق به صندوق به تفکیک هلدینگ‌ها و شرکت‌های مادر تحت پوشش نگهداری می‌شود. 
وی تصریح کرد: به این ترتیب، صندوق قادر خواهد بود وضعیت دقیق املاک خود را به شکل پیوسته رصد کند و از آن مهم‌تر، آنها را به گونه‌ای مورد استفاده قرار دهد که بیشترین منفعت را برای جامعه بازنشستگان کشوری داشته باشند.
برای مشاهده فیلم به اینستاگرام دکتر افتخاری در آدرس زیر مراجعه فرمایید:
https://www.instagram.com/p/CD32eqspsAO
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۵۴
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۱۲
کد خبر : ۱۳,۰۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید