پرورش سبزی ارگانیک درخانه(1)

پرورش سبزی ارگانیک درخانه(1)
تره،نعناع،ترخون،ریحان و شاهی
 به فضای سبزتان عشق بورزید زیرا آنها موجود زنده اند و وجود شما را سرشار از لذت میکنند.

 

راهنمایی که در ادامه می‌خوانید اطلاعات و آگاهی های مناسب از انواع سبزی را اختیارتان می‌گذارد تا بتوانید حتی در بالکن منزل نیز چند نوع سبزی بکارید و پس از مدتی محصول خانگی خود را برداشت و مصرف کنید. اگر منزلی بزرگ‌تر دارید که باغچه‌ای هم در آن است، البته محصولی بیشتر خواهید داشت.
سبزی‌کاری در آپارتمان بسیار کم‌هزینه است اما نکته قابل توجه این است که با این روش هم لذت می‌برید و هم سبزی کاملا سالم، بهداشتی و ارگانیک می‌خورید.هنگام خرید بذر سبزیجات هم به خاطر داشته باشید که نعناع و پونه، بذر ندارند و باید آنها را از سبزی‌فروشی بخرید و بعد از ریشه‌دار کردن در خاک بکارید.

 

 

تره

 

تره یکی از سبزیهای پر طرفدار در خانواده های ایرانی می باشد از این سبزی خوشمزه و پرکاربرد در تهیه قورمه سبزی ، کوکو سبزی ،سوپ و انواع آش استفاده می شود  تره گیاهی است سه ساله که در ابتدا دارای برگهای بسیار ظریف و ترد و بعداز چندین بار چین برگهایش پهن و ضخیم میشود تکثیر این سبزی از طریق بذر بوده  که در اوایل بهار یا اوایل پاییز کشت می شود. 
روش کاشت:بذر تره را به صورت دستپاش یا خطی می کارند ضخامت خاک روی بذر نباید بیشتر از یک سانتیمتر باشد و خاک تا سبز شدن بذرها باید مرطوب باشد فاصله بوته ها باید 3-2 سانتی متر باشد  بعد از 2 هفته بذرها سبز میشوند ، بذرها بعد از چند بار چیده شدن ضخیم و گوشتی خواهند شد و هر دو یا سه هفته یکبار بذرها یک دوره کامل قد کشیدن را  طی میکنند برای چیدن سبزیها آنها را از سطح خاک با فاصله کمی از زمین قطع کنید. 

 

این هم عکسی از تره های کوچولوی باغچه منزل ما

 

 

نعناع