ارسال کمک‌های صندوق بازنشستگی کشوری به مناطق سیل زده
در اجرای مصوبات ستاد ویژه کمک‌های واحدهای ستادی، سازمان‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمکهای مالی و کالایی صندوق بازنشستگی کشوری به مناطق آسیب دیده از سیل در استان‌های جنوب شرق کشور ارسال شد.
قدردانی کانون های بازنشستگان آموزش و پرورش سراسر کشور از وزیر رفاه
کانون های بازنشستگان آموزش و پرورش سراسر کشور در بیانیه پایانی اجلاس سراسری این نهادها که به مدت سه روز در تهران برگزار شد، از وزیر رفاه قدردانی کردند.
حقوق دی ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود
معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری از واریز حقوق دیماه بازنشستگان و موظفین این صندوق تا ساعت 24 امشب (یکشنبه 29 دیماه 98) خبر داد.
بازنشستگان آموزش و پرورش ستون فقرات کشور هستند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : در پرداخت بسته حمایت معیشتی برای هر خانوار ایرانی به دفعات زیاد آزمون وسع انجام می شود تا از بین جمعیت کل، 60 میلیون نفری که شرایط ضعیف تری نسبت به دیگران دارند مشخص شوند.
نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان کشوری  پرداخت شد
معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: تا پایان شب (چهارشنبه) نوبت سوم وام 7 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق به حساب 25 هزار نفر از واجدین شرایط واریز شد.
مدیرکل بازنشستگی استان تهران در پیامی شهادت سردار رشید اسلام سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت
مدیرکل بازنشستگی استان تهران در پیامی شهادت سردار رشید اسلام سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.
تسلیت وزیر کار در پی شهادت سردار سپهبد سلیمانی
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی در پی شهادت «سردار سپهبد قاسم سلیمانی» پیام تسلیت صادر کرد.
شهادت سردار رشید اسلام تسلیت باد
بار دیگر دشمنان اسلام یکی از شجاع ترین و برجسته ترین سربازان ولایت را به شهادت رساندند.
اطلاعیه شماره 12 ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی
ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرد: زمان ثبت درخواست دریافت بسته حمایت معیشتی برای افرادی که در لیست یارانه بگیران نقدی (45 هزار و 500 تومان) نیستند و درخواست خود را در مهلت مقرر در کد دستوری #6369* ثبت کرده اند، آغاز شد.
راهبرد زنجیره فولادی صندوق ها در حال تدوین است
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هم اندیشی مدیران عامل شرکت های فولادی زیر مجموعه این وزارتخانه به میزبانی شرکت فولاد اکسین گفت: راهبرد زنجیره فولادی صندوق ها مبتنی بر حداکثر سازی صرفه های مقیاس، هم افزایی و خروج از بنگاه داری درحال تدوین است.
معرفی مهم ترین دستاوردهای منطقه ای ایسا در تیرماه امسال
اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA) با هدف گسترش ابتکارها و ایجاد رقابت بین سازمان های فعال در حوزه تامین اجتماعی، برجسته ترین دستاوردهای منطقه ای حوزه تامین اجتماعی را تیرماه امسال معرفی می کند.
انتشار جدیدترین قسمت رادیو بازنشسته
پنجمین قسمت از مجله رادیویی "رادیو بازنشسته؛ آوای تجربه" به همت اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری منتشر شد و روی سایت این صندوق به نشانی cspf.ir قرار گرفت.
اطلاعیه شماره 9 ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی
ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه شماره (9) خود اعلام کرد: از مجموع 6 میلیون و 263 هزار و 861 نفر ،کمتر از 50 درصد (یعنی 3 میلیون و 70 هزار و 531 نفر) متقاضیانی که در کد دستوری # 6369* ثبت درخواست کرده اند ، اقدام به پذیرش شرایط اعلام شده نموده و درخواست خود را به صورت قطعی برای بررسی مجدد وسع مالی خانوار ثبت کرده‌اند.
اطلاعیه شماره (8) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت
ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت در اطلاعیه شماره 8 خود اعلام کرد: به دنبال انتشار برخی آمار و اطلاعات در تعدادی از رسانه ها مبنی بر عدم دریافت یارانه از سوی برخی اقشار جامعه (کارگران، بازنشستگان،معلمان، کارکنان ) به اطلاع می رساند این اطلاعات صرفا گمانه زنی های رسانه ای بوده و هیچ مبنای علمی و متقنی ندارد.
تعهد کشورهای بریکس برای توسعه حمایت های اجتماعی پایدار
با تصویب تعهدات وزیران کشورهای بریکس (برزیل، فدراسیون روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) برای حمایت اجتماعی پایدار در هفته حمایت اجتماعی، گامی مهم در جهت توسعه همکاری های اجتماعی در سطح جهان برداشته شد.
همکاری ایسا و کمیته توانبخشی برای حمایت از افراد ناتوان
یواخیم بروئر رییس ایسا و هایدی ژانگ رییس کمیته بین المللی توانبخشی (RI) به منظور بهره‌مندی بیشتر از تجربیات یکدیگر و ایجاد هم افزایی در حوزه توانبخشی و حمایت از افراد ناتوان، توافق‌نامه همکاری امضاء کردند.
هیچ گونه محدویتی نباید برای معلولان وجود داشته باشد
رئیس جمهور، کار و خدمت به افراد دارای معلولیت را موجب افتخار دانست و تاکید کرد: وظیفه ما مهارت‌آموزی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت، ایجاد فرصت برابر برای آنان و مهیا کردن فضایی است که این عزیزان بدون دغدغه و با آرامش به زندگی و فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهند.
اطلاعیه شماره (5) و (6) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت
ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت مستقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه های (5) و (6) خود اعلام کرد: افرادی که پس از ثبت درخواست در سامانه 6369 کد رهگیری دریافت نکردند، می توانند با شماره حساب واریز یارانه خود وارد سایت ثبت درخواستن شوند؛ مهلت مراجعه به این سایت تا 20 آذرماه خواهد بود.
وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود
معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ازدواج 20 میلیون تومانی برای 1500 نفر از فرزندان بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری تا ساعت 24 امشب (سه شنبه 5 آذر) خبر داد.
ارسال بیش از یک میلیارد ریال مواد غذایی به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی
پیرو دستور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی محموله های کمکی شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری طی چند مرحله میان آسیب دیدگان ناشی از زلزله توزیع شد.
اطلاعیه: رفع اختلال سامانه 6369 تا ساعاتی دیگر
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای از رفع اختلال شماره گیری کد #۶۳۶۹* تا ساعاتی دیگر خبر داد.
اطلاعیه: افرادی که مشمول سبد حمایتی نشده‌اند
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جدیدترین اطلاعیه خود درباره سبد حمایتی دولت، از سرپرست خانوارهایی که مشمول نشده اند خواست کد ملی خود را به کد دستوری #6369* ارسال کنند.
اطلاعیه جدید ستاد طرح حمایت معیشتی/ از مراجعه حضوری به دستگاهها خودداری کنید
ستاد طرح حمایت معیشتی در تازه ترین اعلام کرد که افراد از هرگونه مراجعه حضوری به وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی جدا خودداری کنند.
با شفافیت با مردم سخن بگویید
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: شفافیت باید در عمل باشد و نه در شعار و باید در همه امور شفافیت داشته باشیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست سراسری روابط عمومی های این وزارتخانه اظهار داشت: امید اجتماعی و توجه به سرمایه اجتماعی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
نوبت اول وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری پرداخت شد
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه وام ضروری 7 میلیون تومانی نوبت نخست به حساب حدود 30 هزار نفر از بازنشستگان واجد شرایط واریز شده است، گفت: بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که در مرحله اول اقدام به ثبت نام اینترنتی وام ضروری سال 98 کرده اند، از امروز (چهارشنبه) می توانند برای مشاهده نتایج ثبت نام و زمان بندی پرداخت وام »واجدین شرایط» به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir مراجعه کنند.
آغاز امامت امام زمان(عج) / اولین کسی که با حضرت مهدی(عج) بیعت کرد چه کسی بود؟
پس از شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت، و ولایت، حضرت امام حسن عسکری(ع) در هشتم ربیع الاول سال ۲۶۰ قمری، حضرت بقیه اللَّه الاعظم امام مهدی(عج) سکاندار امت مسلمان گردید و به امر خداوند متعال از دیده‏ ها پنهان گشت. نهم ربیع الاول سال ۲۶۰ ه . ق، برابر با آغاز امامت آن امام بزرگ و امید مستضعفان جهان می‏باشد. او خواهد آمد و جهان را از عدل و داد پر خواهد کرد همان‏گونه که از ظلم و جور، پُر شده است.
مشارکت ایسا و سازمان بین المللی کار برای بهبود حمایت های اجتماعی
اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA) در سال 1927 تحت نظارت سازمان بین المللی کار (ILO) ایجاد شد. حالا این دو سازمان بین المللی، مشارکت و همکاری های خود را جشن می گیرند و درخصوص گام های دستیابی به حمایت های اجتماعی جهانی تا سال 2030 به بحث و گفتگو می پردازند.
بهترین نظام بازنشستگی در کدام کشورها است؟
رده‌بندی شاخص جهانی بازنشستگی که هر سال توسط موسسه رده‌بندی منابع انسانی «مِرسِر» در ملبورن منتشر می‌شود، نشان می‌دهد که پنج کشور هلند، دانمارک، استرالیا، فنلاند و سوئد دارای بهترین نظام بازنشستگی در جهان هستند.
پیش از بازنشستگی مهارت بیاموزید/ بازنشستگان ارتباطات خود را گسترش دهند
قائم مقام دبیرخانه شورای ملی سالمندان با انتقاد از اینکه از آینده جمعیت ایران به عنوان سونامی سالمندی یاد می‌شود، گفت: این درحالیست که آمارهای موجود این موضوع را تایید نمی‌کند.
جدیدترین شماره نشریه مروری بر تامین اجتماعی بین الملل منتشر شد
شصتمین شماره نشریه «مروری بر تأمین اجتماعی بین المللی» ویژه ماه های جولای و سپتامبر سال 2019 میلادی از سوی اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ISSA)، منتشر شد.