تاریخ عقدنامه ازدواج فرزندان از اول فروردین ۹۸ محاسبه می شود
به اطلاع بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری می رساند که با توجه به درخواست های مکرر عزیزان برای لحاظ کردن تاریخ عقد فرزندان بازنشستگان از ابتدای سال ۱۳۹۸ و دستور و تاکید مدیرعامل صندوق مبنی بر اجرایی شدن این درخواست، تاریخ عقدنامه فرزندان بازنشستگان، موظفین و همسر وظیفه بگیر برای دریافت تسهیلات ازدواج، از اول خرداد ۹۸ به اول فروردین ۹۸ تغییر یافت.
سوم خرداد؛ آغاز ثبت نام اینترنتی تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام اینترنتی سومین مرحله تسهیلات 20 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از ساعت ۸ صبح روز شنبه سوم خرداد ماه خبر داد.
راه اندازی مرکز ارتباط با ذی نفعان و حمایت از استارت آپ های اجتماعی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از طراحی و ارائه دو خدمت جدید به بازنشستگان خبر داد و گفت: مرکز پاسخگویی SRM (مرکز ارتباط با ذی نفعان) و خدمات استارت آپی در حوزه اجتماعی دو خدمت جدید صندوق است که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان کشوری امروز واریز می شود
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق اردیبهشت ۹۹ یک میلیون و ۴۷۱ هزار بازنشسته و وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری از ساعت 14 امروز (دوشنبه) به حساب این عزیزان واریز و تا پایان امشب قابل برداشت می شود.
پرداخت کمک هزینه وسایل توانبخشی بازنشستگان کشوری از طریق بیمه آتیه سازان
سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت کمک هزینه های عینک، عصا، سمعک، واکر و ویلچر بازنشستگان این صندوق از طریق شرکت آتیه سازان حافظ خبر داد.
تسهیلات 10 میلیون ریالی صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان این صندوق برای خرید سهام ETF یکم
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ایجاد امکان سرمایه گذاری بازنشستگان علاقه مند این صندوق در صندوق واسطه گری مالی یکم (ETF) با استفاده از تسهیلات 10 میلیون ریالی خبر داد.
برنامه افزایش تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری نهایی شد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در یادداشتی اعلام کرد: برنامه افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی و افزودن پوشش‌های جدید نهایی شده و پیش‌بینی ما این است که انشاءالله از ابتدای خردادماه اجرایی خواهد شد.
کارگران در صنایع کوچک و بزرگ خطوط تولید کشور را حفظ کردند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه این وزارتخانه برای اعطای وام یک میلیون و 500 هزار تا 2 میلیون تومانی به حدود دو میلیون نفر از صاحبان مشاغلی مانند دستفروشان و رانندگان موتورسیکلت که دارای شرایط کار ثابت نیستند، خبر داد.
آزادسازی سهام عدالت منجر به گسترش مالکیت مردمی در جامعه می‌شود
معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به تلاش برخی سودجویان و دلال‌ها برای تصاحب سهام عدالت مردم، گفت: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست و نباید اجازه دهیم که عده‌ای دلال و سودجو از سهام عدالت مردم سوء استفاده کنند و مردم نیز جز از مسیر و روش‌هایی که دولت اعلام می‌کند برای آزادسازی و فروش سهام عدالت خود اقدام نکنند.
بورسی شدن 20 شرکت صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان امسال/ انحلال 24 شرکت راکد و کاغذی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از بورسی شدن 20 شرکت وابسته به این صندوق تا پایان سال جاری و انحلال 24 شرکت راکد و کاغذی طی سه ماه اخیر خبر داد.
اعتبار همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری چگونه توزیع شد؟
بستر ارائه تخفیف ویژه تولیدکنندگان کالا و خدمات به بازنشستگان کشوری فراهم شد
سرپرست اداره کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این صندوق آمادگی دارد با توجه به ایجاد زیرساخت های مناسب اجرایی، ارائه تخفیف و طرح های تخفیفی از سوی بنگاه های اقتصادی به بازنشستگان کشوری را از یک بستر واحد اجرایی کند.
تمدید مرحله اول طرح یاری بازنشستگان کشوری تا ۲۷ اردیبهشت
معاون توسعه و مدیریت منابع صندوق بازنشستگی کشوری از تمدید مهلت استفاده از تسهیلات خرید از فروشگاه های رفاه تا ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۹ خبر داد.
زمینه استفاده بازنشستگان از امکانات رفاهی دستگاه‌های اجرایی فراهم می شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نامه‌ای به کلیه دستگاه‌های اجرایی از آنان خواست تا زمینه اجرای مصوبه دولت در خصوص ارایه امکانات رفاهی دستگاه‌های اجرایی به بازنشستگان و مستمری بگیران را فراهم کنند.
به وضعیت بازنشستگان فرهنگی به طور ویژه توجه خواهیم کرد
دکتر اکبر افتخاری در پیامی 12 اردیبهشت ماه "روز معلم" را به همه معلمان کشور به ویژه معلمان پیشکسوت این صندوق تبریک گفت.
پیام مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به مناسبت روز کارگر
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پیامی اول ماه مه "روز کارگر" را به همه کارگران ایران زمین به ویژه کارگران شاغل در مجموعه های وابسته به این صندوق تبریک گفت.
صندوق های بازنشستگی باید مستقل باشند
علی فلاح زیارانی سال ها به عنوان کارشناس و مشاور صندوق‌های بازنشستگی فعالیت کرده و مطالعات مربوط به محاسبات اکچوئری صندوق ها را انجام داده است وهمچنین نویسنده کتاب «نقش نظام مالیاتی در کارآمدی تأمین اجتماعی» است. وی در گفتگو با خبرنگار اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه صندوق های بازنشستگی باید مستقل باشند، تاکید کرد که برای برون رفت از وضعیت فعلی صندوق های بازنشستگی، راهی بهتر از اجرای نظام تأمین اجتماعی چندلایه قابل تصور نیست.
همسان‌سازی حقوق بازنشستگان؛ معادله انتظارات
دکتر اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در یادداشتی با عنوان "همسان سازی حقوق بازنشستگان؛ معادله انتظارات" تاکید کرد: حقوق اکثر بازنشستگان متناسب با نیازهای آنان نیست.
تخفیف ۱۰ درصدی کفش ملی به مناسبت ماه مبارک رمضان
سرپرست گروه صنعتی ملی از ارائه تخفیف 10 درصدی ماه مبارک رمضان در فروشگاه آنلاین و کلیه شعب کفش ملی در سراسر کشور خبر داد.
رکورد فولاد اکسین در تولید ۸۰ هزار تن محصولات متنوع در فروردین ۹۹
مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: در فروردین ماه امسال توانستیم به رکورد حدود ۸۰ هزار تن دست یابیم که حدود ۲۵ درصد رشد تولید نسبت به ماه مشابه سال گذشته داشته ایم.
توضیحات تکمیلی درباره سرانه بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری
سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: به دنبال مصاحبه مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری مبنی برافزایش سرانه بیمه تکمیلی به آگاهی می رساند سهم پرداختی بازنشستگان از سرانه بیمه افزایش نخواهد داشت و مثل سال گذشته همان 30 هزار تومان خواهد بود.
افزایش سرانه بیمه تکمیلی بازنشستگان به 140 هزار تومان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نخستین نشست خبری در سال جدید با اصحاب رسانه با اشاره به افزایش رقم سرانه بیمه تکمیلی درمان از 60 هزار به 140 هزار تومان، از اجرایی شدن پوشش های جدید بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان از خردادماه خبر داد.
آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری از اول اردیبهشت/ تعویق دو ماهه اقساط وام ضروری و سهام بیمه ملت
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اعلام آغاز ثبت نام اینترنتی وام ضروری بازنشستگان کشوری از اول اردیبهشت ماه، از تعویق در کسر اقساط ماه های فروردین و اردیبهشت وام ضروری 7 میلیون تومانی و سهام بیمه ملت بازنشستگان این صندوق خبر داد.
پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان کشوری همراه با افزایش های ۹۹
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق فروردین ماه بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق براساس احکام سال ۹۹ و افزایش های آن تا آخر امشب (پنجشنبه) به حساب این عزیزان واریز می شود.
حدود ۱۰.۵ درصد از جمعیت بازنشستگان کشوری از افزایش همسان سازی بی بهره مانده‌اند، چرایی این امر در اینفوگرافیک زیر توضیح داده شده است.
نحوه محاسبه افزایش حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری سال 1399 به شرح زیر است.
احکام سال 99 بازنشستگان کشوری صادر شد ‌
مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری از صدور احکام سال 1399 بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق خبر داد.
اهدای محصولات پگاه به کادر درمانی کشور
شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) از شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری، در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی خود از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از یک میلیارد ریال از محصولات شیری و فرآورده های آن را برای حمایت از سنگربانان حوزه سلامت به تعدادی از بیمارستان های کشور ارسال کرده است.
تلاش شبانه‌روزی شرکت انبارهای عمومی برای ترخیص محموله‌های مبارزه با کرونا
نایب رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران گفت: کارکنان این شرکت در شرکت‌ها و شعب تابعه در سراسر کشور در راستای مسئولیت اجتماعی خود و با بسیج همه جانبه دستگاه‌ها در مقابله با شیوع بیماری کرونا به صورت ایثارگرانه امور عملیاتی تخلیه، انتقال به انبارها و سردخانه‌ها، تفکیک و بارگیری محموله‌های اهدایی و تجاری وارداتی مرتبط با کرونا را در کم‌ترین زمان ممکن به انجام رسانده و این فعالیت‌ها با قدرت تمام در حال انجام است.
جزئیات نحوه افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه امسال میانگین افزایش حقوق بازنشستگان کشوری 800 هزار تومان خواهد بود، گفت: حداقل حقوق بازنشستگان این صندوق با سنوات کامل دو میلیون و 800 هزار تومان است.